piątek, 30 marca 2012

はじめまして

Mam na imię Ania, choć w internecie występuję przeważnie jako Aithne. Chyba, że ktoś już zajął mojego nicka. Na co dzień studiuję japonistykę, kłócę się z młodszą siostrą i usiłuję pogodzić spotkania towarzyskie z masą nauki. W wolnych chwilach czytam książki, a przy dłuższych wolnych chwilach (czyli przeważnie w wakacje...) uczę się języków obcych, które nie są japońskim. Uwielbiam góry, herbatę i czekoladę. Na co dzień...
... Tyle tylko, że obecnie moje życie w 100% różni się od tego "na co dzień". Udało mi się wyjechać na roczne studia do Japonii. Ba, do jedynego japońskiego miasta, które od dawna mnie ciekawiło - Kioto. Byłej stolicy Japonii, pełnej świątyń, chramów i innych zabytków. Mogłabym przeznaczyć ten rok tylko na zwiedzanie tego miasta i i tak nie udałoby mi się zapewne zobaczyć wszystkiego wartego uwagi.

Postanowiłam pisać bloga, żeby mojej rodzinie, narzeczonemu, przyjaciołom i znajomym łatwiej było dowiedzieć się, co u mnie słychać. Ciężko byłoby mi regularnie pisać maile do wszystkich osób, które mnie o to prosiły. Ctrl+C, Ctrl+V też nie bardzo mi się uśmiecha. Blog jest najlepszym rozwiązaniem.
A skąd tytuł? Cóż, prawie każdy, kto słyszał, dokąd wyjeżdżam, prosił mnie o pocztówkę. Więc oto są, moje pocztówki z Kioto.
W razie wątpliwości - nie martwcie się, papierowe pocztówki też powysyłam :).

6 komentarzy:

 1. A co oznacza tytuł posta?:)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Hajimemashite" to coś w rodzaju "miło mi cię poznać". Japończycy używają tego zawsze, kiedy spotykają kogoś nowego i chcą się mu przedstawić :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Będę sledził Twojego bloga i oczekiwał na relacje. Równiez chcę odwiedzić Japonię (ale na krótszy okres) Jednak zanim to zrobię chcę się nauczyć japońskiego w jakimś podstawowym stopniu komunikatywnym.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Ależ zazdroszczę wyjazdu do Japonii ! :)
  Mogłabyś napisać gdzie studiujesz japonistykę(jeśli już gdzieś pisałaś, to przepraszam za to zapytanie)? Myślę bardzo namiętnie o tym kierunku i tak lubię pytać tych, którzy już studiują.
  Na pewno będę tu często zaglądała.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Studiuję w Poznaniu, na UAMie :). Cieszę się, że mnie odwiedziłaś i mam nadzieję, że będzie Ci się podobało!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ooo. Właśnie o tym mieście i o UAMie myślałam najbardziej. :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo proszę o podpisywanie komentarzy. W jakikolwiek sposób. Dziękuję :)