O stronie


Niektórzy ludzie kochają Japonię od dziecka. Już w piaskownicy byli zafascynowani egzotyką tego kraju, a z wiekiem ich zainteresowanie gejszami, samurajami, mangą, anime, J-Popem, dramami etc. tylko rosło. Obecnie całym sercem uwielbiają Kraj Kwitnącej Wiśni i uważają, że żadne inne państwo nie może się z nim równać. Dzień bez japońskiego akcentu jest dla nich dniem straconym i marzą o tym, żeby któregoś pięknego dnia móc studiować japonistykę, a może nawet wyjechać do Japonii...

Ja nie.

Należę do niezbyt chyba lubianego przez miłośników Japonii gatunku ludzi, którzy nie doceniają tego, jak wielkie szczęście ich spotkało. Interesuję się tym krajem w dość umiarkowanym stopniu - mniej więcej takim samym, jak jakimiś 20-30 innymi państwami. Zdecydowanie bardziej niż Burkiną Faso, ale też o wiele mniej niż Finlandią czy krajami Europy Wschodniej. Nie lubię mangi, z anime uznaję tylko Death Note'a (no, sentymentalnie może jeszcze Czarodziejkę z Księżyca...) i zapewne nigdy nie zacznę dobrowolnie słuchać J-Popu. Studiuję japonistykę niejako "z rozpędu" i przez pewien czas żyłam w przekonaniu, że wybór takich a nie innych studiów był największym błędem mojego życia. Dopiero w Kioto uwierzyłam, że jednak nie...

27. marca 2012 wyleciałam w Polski na roczne ryuugaku (studia/wymianę/stypendium/pobyt... jakkolwiek to nazwać) na Uniwersytecie Kioto Sangyo (Kyouto Sangyou Daigaku, 京都産業大学). Ten blog jest zapisem mojego odkrywania Japonii - zwiedzania, wędrowania po kiotyjskich uliczkach, oswajania się z nową rzeczywistością - ale też codziennego, studenckiego życia. Z początku miał służyć przede wszystkim mojej rodzinie i znajomym, którzy chcieli wiedzieć, co u mnie słychać; z czasem jednak pojawili się też nieznani mi czytelnicy. Wszystkim dziękuję za zaglądanie tu i serdecznie zapraszam do dalszego czytania :).

3 komentarze:

 1. Witam serdecznie, gdyby była Pani zainteresowana współpracą z naszym serwisem to proszę o kontakt:) Chętnie byśmy widzieli Pani zdjęcia w formie drukowanych pocztówek-dostępnych na naszej stronie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam serdecznie,
  Zapraszam do dodania Pani bloga i wzięcia udziału w konkursie dotyczącym blogów o Japonii :)
  www.konkurs.japonia-online.pl
  Pozdrawiam,
  Anna Kapusta

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam,

  zwracam się z uprzejmą prośbą, w sprawie promocji magazynu Asia on Wave, który doczekał się realizacji trzeciego już numeru. Chodzi mianowicie o zamieszczenie na stronie/facebooku, odnośnika o naszej strony internetowej i napisania kilku zdań.

  Jesteśmy pismem, które stara się spełnić oczekiwania ludzi, którzy interesują się Azją, tak jak my - jego twórcy.Piszemy dla fanów, to dla nich uzupełniamy swoją wiedzę i pozyskujemy wywiady znaczących grup muzycznych. Nasi korespondenci zagraniczni, starają się pokazać Azję od zaplecza. Dlatego zależy nam, by utrzymać się na rynku i w dalszym ciągu pokazywać Polakom, jaki ten kontynent potrafi być piękny, a ludzie - mimo wielu kontrowersji - zaskakujący.

  Czekam na odpowiedź, nawet negatywną.

  Pozdrawiam

  Justyna Wypiorczyk
  Dziennikarz AoW
  ----------------
  STRONA OFICJALNA: http://magazyn-aow.pl/
  E-MAIL: info@magazyn-aow.pl
  FACEBOOK: http://www.facebook.com/MagazynAoW

  OdpowiedzUsuń

Bardzo proszę o podpisywanie komentarzy. W jakikolwiek sposób. Dziękuję :)